• دوشنبه،05 اسفند 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 297
   کد: 180405
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
   به بهانه 17 مرداد، روز خبرنگار؛

   شغلی که عاشقی می‌خواهد
   محمدرضا حیدری

   ۱۷ مرداد هر سال در میانه گرمای داغ تابستان در میان مشغله های روزمره به نام و یاد افرادی می‌رسیم که انگار از ابتدای روزهای جوانی، قصد کردند متفاوت‌تر از دیگران باشند. انتخاب شغل و حرفه خبرنگاری، برای اغلب افراد این حوزه چیزی فراتر از محل کسب درآمد است چرا که بی‌شک می‌دانیم این حرفه سخت‌تر و کم‌درآمدتر از آن است که کسی به شوق درآمد به این حوزه نزدیک شود.
   شغلی که عاشقی می‌خواهد

   در این روز به یاد افرادی هستیم که شغل و عشق خود را در هاله‌ای از رویدادها و اتفاق‌های روزانه میسر می‌بینند. افرادی که در هر لحظه از شبانه‌روز، باید نگاهی متفاوت به اتفاق‌های رخ داده داشته باشند. بی‌شک هر خبرنگار واقع بین و حق شناسی، روزگار خود را در گرو عدالت اجتماعی و اطلاع‌رسانی واقعی و درست می‌بیند.
   کسی که ممکن است در دایره حوادث تلخ و خطرناک، اولین کسی باشد که تحت ضربه قرار بگیرد. از یک صد سال پیش تا به امروز، جامعه خبری ایران،مملو از مردان و زنان آزادی خواهی بوده که جان و مال خود را برای آزادی و سربلندی این سرزمین فدا کرده‌اند. هنوز روزگار زیادی از خبرنگاران شهیدی که در سال‌های دفاع مقدس، برای آگاهی مردم از رشادت فرزندان وطن پا به میدان جنگ می‌گذاشتند، نمی‌گذرد. آن‌هایی که تنها سلاحی که به همراه داشتند، یک قلم و کاغذ و گاهی دوربین هایی برای ثبت عکس‌هایی بی‌مانند بود. یادشان گرامی باد. امروز جامعه خبری با انبوهی رسانه مواجه است که واژه شهروند_خبرنگار به درستی در اذهان شکل گرفته است.
   هر فردی در جامعه خود وظیفه آبادی و آبادانی دارد و باید رویدادهای خوش را تکثیر و حوادث ناگوار را اطلاع‌رسانی کند. مقام معظم رهبری و امام‌راحل(ره) دیدگاه‌های بسیار مهمی در باب توجه به خبرنگاران و تبیین رسالت و نقش آن‌ها در تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به مردم دارند. باید به سراغ شهروندان، خیرین، نیکوکاران و پاکبانان و نیروهایی برویم که کارهای بزرگ و ویژه‌ای در این شهر انجام می‌دهند و آن‌ها را در صفحه اول روزنامه مشاهده کنیم تا این اندیشه امام ترویج شود. این کار شاید به تنهایی از عهده جامعه رسمی خبر بر نیاید.
   این جاست که شهروند_خبرنگار رسمیت می‌یابد. همه ما باید نگاهی جست وجو گر در هر کوی و برزن شهر داشته باشیم و حقایق تلخ و شیرین را وقایع نگاری کنیم. خبرنگاران در حوزه‌های رسمی بی‌شک نقش مهمی در آگاهی و تیزبینی مردم دارند چرا که باید نگاه مردم را به امور مهم آشناتر کرد. نگاهی حساس و ریزبین که پس از آن شهروند_خبرنگار پیگیر باشد.
   بی شک روز ۱۷ مرداد از آنِ حرفه شریف خبرنگار است.باید به این انتخاب آفرین گفت و به افتخار این حرفه مقدس ایستاد و تشویق کرد.

   *رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس

   منبع: خراسان
    

   تعداد بازدید: 297
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 302    بازدید کنندگان دیروز: 875    کل بازدید ها : 5,349,568
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد