• دوشنبه،05 اسفند 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 178
   کد: 181250
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

   گفت وگوی شورای امید برای منافع شهر
   محمدرضا حیدری

   دومین ســال از فعالیت لیســت امید بر کرســی های پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشــهد گذشت. 2 سال ســخت و پرچالش که بنابــر عهد و پیمانی که با مردم بسته بودیم، به تغییر رویه های غلط، ایجاد فرایندهای درست و سیاســت گذاری درباره آتیه شهر و ساکنانش گذشت. بنای ما هم این بود تا عمده فعالیت و برنامه‌هایمان بر این حوزه ها متمرکز باشــد تا مردم تغییر ناشی از رأی، ایستادگی، نظارت و نقد خود را به مرور در امورات جاریه شــهر احساس کنند.
   گفت وگوی شورای امید برای منافع شهر

   اینک در سومین سال از فعالیتمان گام در مسیر عملیاتی سازی این سیاست ها و مطالبه محقق شدن آنان خواهیم گذاشت. بی تردید مردم نیز انتظارشان همین است و می خواهند تغییر حول محور شــعار «شهر امید و زندگی» را عملیاتی‌تر به نظاره بنشینند. از خداونــد و حبیب دردآشــنایش، حضرت رضــا(ع)، می‌خواهیم در این مسیر یاری‌گر ما باشد و مردم نیز با دعای خیر خود نمایندگان خــود را در عبور از این منزلگاه ســخت امــا پرحلاوت خدمت یاری نمایند.

   نــگاه ما به خود جایگاه شورای اسلامی شهر، تنها یک نگاه سیســتمی و کوتاه مدت نبوده و نیست. نهاد شوراها را نه به عنوان یک مرکز برای نظارت و سیاسـت‌گذاری در مســیر اداره شهر که باید آن را به مثابه دستاورد بزرگ مدنی و مردمی نگریست که رشد و بالندگی آن به تقویت نهادهای مدنی-دموکراتیک و نظارت هرچه بیشتر مردم بر امورات خویش منجر می‌شود.

   نهاد شوراها خانه حقیقی مردم برای تصمیم‌سازی و نظارت بر تصمیم‌گیری و اجراست؛ لذا تلاش خواهیم کرد تا بیش از پیش باوجود تمامی ناملایمــات این نهاد را به جایگاه حقیقی خویش برســانیم و از هر ابزاری در راســتای تقویت آن بزرگ‌ترین تکیه‌گاهی استفاده کنیم. بزرگترین تکیه‌گاهی که در این مســیر می‌تواند یاری‌گر ما باشد، مردم‌اند. مردم که باشند، همه چیز هست و صدای رسا، چشم بینا و بازوی پرتوانشان می‌تواند گره‌گشای هر چالش و مسئله‌ای باشد. مردم باید مسئولانه، مستمر و منصفانه به میدان بیایند و این جایگاهی را که حاصل دهه ها مجاهدت، مسئولیت پذیری و خرد جمعی جامعه ایرانی است، حراست کنند.
   همکاران بنده در شورا و مجموعه مدیریت شهری تلاش‌های زیادی داشته‌اند تا دیوارهای خودســاخته فرو بریزد و با معجزه‌ای که از دل شفافیت مسئولان و اعتماد عمومی مردم به وجود می‌آید، به مسیر بی بازگشت ساختن شهری آباد و آزاد گام بگذارند و تمامی افق‌های شهر انسانی که ســاکنان و علایق آنان در مرکزیتش قرار دارد را فتح کنند. این مهم به همت و اخلاص وابسته ماست. این ماییم که باید آغازگر این مسیر باشیم. تمرکز بر هوشمندسازی شهر و تأکید مستمر ما بر ایجاد سازوکارهای نظارتــی همگانــی، در دســترس و دموکراتیــک از ایــن جهت اســت و امیدواریم در ســال پیش رو با قدرتی افزون‌تــر در این مســیر گام برداریم.

   طی این دوره مصوبات بســیار خوبی در راستای تحقق هرچه بیشتر مقاصد عدالت خواهانه داشــته‌ایم و سعی شد تا با گسیل کردن سرمایه‌ها به نواحی حاشیه شــهر و پاک ســازی ذهنیت مخرب مرکز - پیرامــون، برنامه‌ها را به سوی یکسان‌ســازی در همه نقاط همراه با اولویــت مناطق کم برخوردار گامی عملی در این زمینــه برداریم. تسهیل سرمایه‌گذاری در شهر از این رو مورد تأکید و وفاق ماســت. آرزوی ما این است که هیچ شهروندی احساس نابرابری در توزیع خدمات نکند؛ حتی توان یابان، کودکان و سالمندان. بخش عظیمی از جمعیت شهر ما را این اقشار تشکیل می‌دهند و باید تمامی کمبودها و نقصان‌های گذشــته را نیز با پرهیز از شــتاب‌زدگی برطرف نماییم؛ این وظیفه ماست.

   در پایان نیز باز به همان شعار همیشگی خود تکیه می کنم؛ شعار «مشهد، شهر امید و زندگی». شــهری کــه زائران و مجاورانش از زیستن در آن لذت ببرند و دیگر هیچ کس حســرت زندگی در شهرهای دیگر را نداشته باشد. تصمیم به جامه عمل پوشاندن به این شعار، آن انگیزه‌ای است که قطار مدیریت شهری پنجم را نیــرو و انرژی می‌بخشــد و امیدواریم طی مدت باقی مانده این گزاره نه در قاب شعار که در چارچوب عمل قابل لمس و مشاهده باشد. آغوشمان نیز برای اعتلای این مســیر و تقویت برنامه‌هایمان به روی تمامی مردم باز است. ما تمامی مواضع غیرمنصفانه و جهت دار را هم بخشــیده‌ایم و بارها با صدای بلند اعلام کرده‌ایم که حاضریم بر سر منافع شهر و مردم شریف، صبور و نازنینش با هر گروه، فرد و جریانی به گفت وگو بنشینیم؛ شورای شهر مشهد خانه همه سلایق است.

   *رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس
    

   تعداد بازدید: 178
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 306    بازدید کنندگان دیروز: 875    کل بازدید ها : 5,349,572
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد