• پنج شنبه،26 فروردین 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 59
   کد: 206602
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   نایب رئیس کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد در بازدید از پروژه بهسازی و دیوارکشی کال زرکش مطرح کرد:

   رونق اقتصادی و تغییر منظر شهری با بهسازی و دیوارکشی کال زرکش

   نایب رئیس کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد گفت: با بهسازی و دیوارکشی کال زرکش، علاوه بر ساماندهی کال، مسیر آب نیز باز می‌شود و جان و اموال مردم از سیلاب در امان خواهد بود و از سوی دیگر با فضای سبز، محدوده زیباسازی می‌شود که رونق اقتصادی و تغییر منظر شهری را به ارمغان می‌آورد
   رونق اقتصادی و تغییر منظر شهری با بهسازی و دیوارکشی کال زرکش

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، علیرضا شهریاری در حاشیه بازدید اعضای کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد از پروژه بهسازی و دیوارکشی کال زرکش با بیان اینکه این پروژه با توجه به اهمیت جمع‌آوری آب‌های سطحی در مناطق 12 و 10 و 2 در دستورکار شهرداری مشهد قرار گرفت، اظهارکرد: متاسفانه در گذشته اهمیتی برای بستر رودخانه قائل نبوده‌اند و در کنار این موضوع، نخاله‌های ساختمانی هم در بستر رودخانه تخلیه شدند که باعث خسارات جانی و مالی شده بود.

   وی در ادامه گفت: برهمین اساس، تفاهمنامه‌ای 3جانبه بین شهرداری مشهد، استانداری خراسان رضوی و اداره کل راه و شهرسازی به منظور بهسازی و بازسازی کال زرکش منعقد شد که طبق آن، حدفاصل بزرگراه آزادی تا بلوار توس، به طول 1.8 کیلومتر بعهده شهرداری گذاشته شد.

   شهریاری با اشاره به اجرای دیوار بتنی در دو ضلع و کف‌سازی کال، افزود: این پروژه در سال 98 تامین اعتبار شد که طبق برآوردها با تعدیل اجرای پروژه بیش از 23 میلیاردتومان برای شهرداری مشهد هزینه خواهد داشت.

   نایب رئیس کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: با این اقدام علاوه بر ساماندهی کال، مسیر آب نیز باز می‌شود و جان و اموال مردم از سیلاب در امان خواهد بود و از سوی دیگر با فضای سبز، محدوده زیباسازی می‌شود که رونق اقتصادی و تغییر منظر شهری را به ارمغان می‌آورد.

   شهریاری همچنین گفت: این پروژه تاکنون 17 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم زودتر از موعد اتمام پروژه که آبان‌ماه است، به بهره‌برداری برسد.

   وی در پایان خاطرنشان کرد: بهسازی و دیوارکشی بخشی از مسیرهم در اختیار دیگر نهادهای مربوطه قرار گرفته که امیدواریم این مسیر هم با همت و جدیت پیگیری و عملیات اجرایی آن پیش برود.

   تعداد بازدید: 59
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 910    بازدید کنندگان دیروز: 2910    کل بازدید ها : 6,440,865
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد