• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 207890
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   رئیس شورای شهر مشهد در مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 6:

   شهرداری تدابیر لازم برای حمایت از مدیران خدوم و پاک‌دست خود را فراهم آورد/ در نگاه توسعه متوازن و عدالت‌محور،، رویکرد صرفا امدادی و موقتی نداریم

   رئیس شورای شهر مشهد گفت: شهرداری باید تدابیر لازم را برای تقویت و پشتیبانی از مدیران خدوم و فداکار و دست پاک خود فراهم آورد چراکه ظرفیت‌ها و تجربه‌های مدیریتی به قیمت ارزانی حاصل نمی‌شوند، پس باید از مدیران پرتلاش حمایت کنیم.
   شهرداری تدابیر لازم برای حمایت از مدیران خدوم و پاک‌دست خود را فراهم آورد/ در نگاه توسعه متوازن و عدالت‌محور،، رویکرد صرفا امدادی و موقتی نداریم

   به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری، در مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 6 که با حضور اعضای کمیته نظارتی و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، ضمن گرامیداشت آغاز هفته بسیج، اظهارکرد: توسعه متوازن و عدالت‌محور، یکی از سیاست‌ها و شعارهای محوری شورای پنجم بوده و براساس همین رویکرد و در تداوم تلاش‌های صورت گرفته در ادوار گذشته شورای شهر، کارآمدترین و باانگیزه‌ترین اعضای شورا به عضویت کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار درآمدند.

   حیدری با تاکید بر اینکه «عدالت»، یکی از بحث‌های محوری حاکم بر راهبرد ما و باور فکری ماست که شورای پنجم شهر مشهد از آن برخاسته است، گفت: ارتقاء شاخص‌ سرانه‌های خدمات‌ و زیرساخت‌های شهری منطقه 6، در برنامه عملیاتی 1400-1397، برش منطقه‌ای و بودجه‌های سالانه توسط شورای شهر پیش‌بینی شد و عزم و اراده ما نیز بر این بود که با ایجاد رویکرد تبعیض مثبت، مشکلات و عقب‌ماندگی‌های تاریخی را جبران کنیم.

   وی افزود: این عزم جدی شورای شهر شرط لازم برای حل مسائل و مشکلات شهری هست ولی کافی نیست؛ اگر عزم و اراده شورای شهر نبود این اتفاقات در منطقه 6 نمی‌افتاد ولی در عین حال، این سیاست‌ها، به مجریان و عواملی نیاز دارد که این راهبردها و رویکردها را پیگیری کنند.

   رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه در کنار شهردار و معاونت‌های تخصصی و سازمان عمران و دیگر عوامل دخیل که با جدیت پای کار هستند، عزم و اراده شهرداری منطقه نیز بسیار تاثیرگذار است، گفت: تخصیص اعتبار یک بخش از کار است ولی در میدان عمل و در صحنه عملیات، شهرداری منطقه نقش‌آفرینی می‌کند.

   وی با تقدیر از تلاش‌های مجدانه مهندس حیدری، شهردار سابق منطقه 6، اظهارکرد: در دوره مدیریتی ایشان، مطالبات تاریخی چون اتصال محور بسک‌آبادی به طرق، ایجاد ارتباط بین شهرک‌های شهید رجایی و باهنر، احداث پارک‌ خطی و ده‌ها پروژه فضای سبز و خدماتی و عمرانی پاسخ داده شده است.

    

   حیدری با اشاره به پروژه 100 هکتاری که در شهرک شهید رجایی احداث خواهد شد، گفت: ایده احداث این پارک در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی مطرح شد و از شهردار محترم مشهد که وقت جدی در این زمینه گذاشت، تشکر می‌کنیم؛ در ارتباط با پروژه‌های عمرانی منطقه، نقش پیگیری و کنترل پروژه‌ها از سوی آقای دکتر کلایی بسیار برجسته و اثرگذار بوده است.

   وی با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های عمرانی وابسته به مصوبات و برنامه‌ریزی بوده ولی بخش عمده آن منوط به بخش‌های مدیریتی و عزم و اراده مدیر منطقه است، افزود: بودجه مصوب شهرداری منطقه 6 در سال 96 تحقق 20 درصدی داشت ولی این عدد در سال‌های 97 و 98 به 100 درصد و حتی بالاتر رسید؛ این‌ میزان تحقق بودجه، آن هم در چنین شرایط اقتصادی و در منطقه‌ای کم‌برخوردار، شاخص معناداری بوده که نشان‌دهنده عزم و اراده جدی و دغدغه مدیریت و بدنه کارشناسی منطقه است.

   حیدری گفت: این خدمات با فضاسازی‌های رسانه‌ای و هدفمند و سفارش شده تضییع نمی‌شوند چراکه ثمرات و خروجی اقدامات برای مردم و مدیران کاملا مشهود است.

   وی با بیان اینکه شهرداری مشهد باید تدابیر لازم را برای تقویت و حمایت از مدیران خدوم و فداکار و دست پاک خود فراهم آورد، افزود: ظرفیت‌ها و تجربه‌های مدیریتی به قیمت ارزانی حاصل نمی‌شوند، پس باید از مدیران پرتلاش حمایت کنیم.

   حیدری خاطرنشان کرد: همه ما ایراد و اشکال و نقایصی داریم و در دایره بحث‌های مدیریتی دچار خطا هستیم ولی برآیند کلی اقدامات، آن هم در این شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی، باید مدنظر قرار گیرد.

   وی با تاکید بر اینکه کام مردم را برای این امید و اعتمادی که ایجاد شده نباید تلخ کنیم، گفت: نامهربانی‌ها و کم‌لطفی‌ها را باید تحمل کرد؛ ما به‌عنوان فرزندان این نظام و انقلاب، زحمات بسیاری کشیده‌ایم و بهترین دوستان و نزدیکترین افراد زندگی خود را در همین مسیر فداکاری کرده‌اند. پشت این جریان، مبارزه صدساله و 300 هزار شهید قرار دارد و نمیتوان بخاطر نوع رویکردها و رفتارهای ناصواب برخی، که از نیت آنها آگاه نیستیم، تلاش و خدمت به مردم را کنار بگذاریم.

   حیدری گفت: پس صبوری پیشه کرده و تحمل می‌کنیم و این مهم را به خوبی در تجربه خود پس از انقلاب نشان داده‌ایم.

   رئیس شورای شهر مشهد افزود: در هر عرصه‌ای که نیاز به خدمت و همراهی با مردم باشد، حضور داریم و هر زمان که در این مسیر مانعی ایجاد کنند، خدا را شاکریم که بار مسئولیت از دوش ما برداشته می‌شود؛ به‌دنبال بودن در ساختار قدرت، به هر قیمتی نیستیم چراکه عرصه بسیار سخت و پرمسئولیتی است و باید در محضر خداوند متعال و شهدا پاسخگو باشیم.

   حیدری با بیان اینکه در شورای شهر، بعنوان منتخبان مردم، تا آخرین لحظه به رای شهروندان وفادار و به برنامه‌ها و عهد خود پایبند هستیم، گفت: سایر مدیران شهرداری نیز باید همین نگاه را داشته باشند و تا زمانی که تکلیف و مسئولیتی را به‌عهده دارند، با تمام وجود حضور موثر داشته باشند.

   وی با تاکید بر لزوم حمایت و حفظ مدیران پاک‌دست و کمک و مساعدت آنها، تصریح کرد: برخی ایرادات و اشکالات اداری ممکن است که وجود داشته باشد ولی در قبال خدمات ارزشمندی که ارائه می‌شود، میتوان نگاهی همراه با اغماض داشت و تمام تلاش خود را برای ارائه خدمت به مردم و حل مشکلات آنها به کار ببندیم.

   حیدری در ادامه با آرزوی توفیق برای شهردار جدید منطقه 6، افزود: امیدواریم در دوره مدیریت جدید نیز با همین نگاه و رویکرد کارهای مختلف منطقه پیش برود؛ شورای شهر و کمیته نظارتی نیز حمایت و کمک‌های لازم را خواهد داشت.

   وی همچنین تاکید کرد: عرصه اجرا، عرصه‌ای شبانه‌روزی است و پیگیری و ممارست دائمی می‌طلبد؛ بی‌شک با تجربه کاری آقای حسین‌پور و نگاه عالمانه‌ای که به بحث‌های شهرسازی دارند، حتما آثار ارزشمندی را از خود به‌جای خواهد گذاشت.

   وی از آمادگی کامل شورای شهر شهر مشهد برای ارتقاء خدمات در منطقه 6 خبرداد و گفت: در این فرصت باقی‌مانده پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده باید در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند و مردم بتوانند از برکات آن بهره‌ببرند.

   حیدری با بیان اینکه در نگاه توسعه متوازن، رویکرد امدادی و موقتی نداریم، اظهارکرد: سیاست شورای پنجم شهر مشهد، ایجاد زیرساخت‌ها به منظور ارتقاء سطح کیفی منطقه است چراکه موجب بهبود توان اقتصادی ساکنان می‌شود؛ اقداماتی چون تقاطع غیرهمسطح مصلی و پروژه 100 هکتاری با ظرفیت اقتصاد زمین، توان سرمایه‌ای مردم منطقه را دگرگون می‌کند و موجب پیوند بین متن و حاشیه شهر خواهد شد.

   وی افزود: درعین حال، از کارهای مسکن و کوتاه‌مدت مانند ارتقاء سرانه‌های خدمات شهری، پیاده‌روسازی، آسفالت معابر و نظافت و ... نیز نباید غافل شد.

   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 286    بازدید کنندگان دیروز: 6933    کل بازدید ها : 6,216,243
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد