• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 54
   کد: 208146
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد:

   لایحه معابر ویژه با تصویب شورای شهر در دستورکار شهرداری مشهد قرار گرفته است/ تعیین نقش اجتماعی و عبوری معابر با لایحه معابر ویژه

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: پس از تصویب لایحه معابر ویژه، این موضوع در دستورکار شهرداری قرار گرفته است؛ معابر ویژه تشخیص می‌دهد که کدام معبر امکان و قابلیت پررنگ شدن نقش اجتماعی و یا عبوری داشته باشد و هماهنگی آن با نقش راه‌ها از نظر حمل‌ونقلی را بررسی می‌کند.
   لایحه معابر ویژه با تصویب شورای شهر در دستورکار شهرداری مشهد قرار گرفته است/ تعیین نقش اجتماعی و عبوری معابر با لایحه معابر ویژه

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا در گفتگویی به تشریح موضوع معابر ویژه پرداخت و اظهارکرد: تصمیم‌گیری درخصوص معابر ویژه، یکی از مواردی است که در مصوبه شیوه پاسخگویی به هیات‌های فنی مطرح شده بود.

   وی افزود: برهمین اساس، شهرداری مشهد کار کارشناسی گسترده و مبسوطی روی این موضوع انجام داد و پس از ارجاع به کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، در کارگروه مشترک ترافیک و شهرسازی، با حضور تمامی معاونین منطقه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

   مهدی‌نیا با بیان اینکه در این جلسه تمامی معابر ویژه و روند گذشته و پیش‌بینی‌های آینده و نقطه نظر مشاور طرح تفصیلی و تجربیات شهرداری‌های مناطق درخصوص آنها، مورد به مورد بررسی شد، گفت: سرانجام نقشه معابر ویژه به تصویب کمیسیون شهرسازی و معماری رسیده و جهت اجرا به شهرداری مشهد ابلاغ شده است.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد در تشریح ویژگی‌ معابر ویژه تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های این معابر، کاربری مختلط آنها و دیگری، نوع بارگذاری و جرم‌گذاری در حاشیه معبر است که شرایط ویژه‌تری دارد زیرا پوسته پیوسته‌ای در معابر ویژه و خیابان‌های اصلی شهر داریم.

   مهدی‌نیا در ادامه با بیان اینکه برخی راه‌ها دارای نقش عبوری پررنگ و برخی دیگر نیز دارای نقش اجتماعی پررنگ هستند، گفت: یکی از ویژگی‌های معابر ویژه، هماهنگی آن با نقش راه‌ها از نظر حمل‌ونقلی است؛ معابر ویژه تشخیص می‌دهد که کدام معبر امکان و قابلیت پررنگ شدن نقش اجتماعی و یا عبوری داشته باشد.

   وی افزود: اولین دستاورد این مصوبه، ایجاد محدودیت در معابر غیرویژه است که نقش عبوری بیشتری داشته باشند و کاربری‌های تجاری و مختلط در آنها قرار نگیرد.

    

   تعداد بازدید: 54
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 6856    بازدید کنندگان دیروز: 2136    کل بازدید ها : 6,215,880
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد