• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 82
   کد: 208195
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد:

   نصب مجسمه‌ «رستم و اکوان دیو» تا پایان آذرماه در جلوخان آرامگاه فردوسی/ ساخت 8 مجسمه در بودجه سال 99 پیش‌بینی شده است

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد گفت: مجسمه «رستم و اکوان دیو» ساخته شده و تا پایان ماه جاری در جلوخان آرامگاه فردوسی نصب خواهد شد.
   نصب مجسمه‌ «رستم و اکوان دیو» تا پایان آذرماه در جلوخان آرامگاه فردوسی/ ساخت 8 مجسمه در بودجه سال 99 پیش‌بینی شده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمسعود ریاضی با بیان اینکه در راستای پاسداشت فردوسی شاعر بزرگ فارسی، ساخت و نصب شخصیت های شاهنامه مورد توجه قرارگرفته است، اظهارکرد: برهمین اساس، اردیبهشت ماه سال 98 دو مجسمه «رستم و رخش» در سه راه شاهنامه و مجسمه «رستم و اژده ها» درمیدان هفت خان نصب شد.

   وی در ادامه گفت: پس از ساماندهی و بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی ساخت و نصب 8 مجسمه دیگر از شخصیت‌های شاهنامه در دستور کار قرارگرفت که از این میان سه مجسمه «رستم و اسفندیار»، «آرش» و «دقیقی توسی» ساخته و اکنون در جلوخان نصب شده است.

   ریاضی از ساخته شدن مجسمه «رستم و اکوان دیو» خبرداد و افزود: این مجسمه تا پایان ماه جاری در جلوخان آرامگاه فردوسی نصب خواهد شد.

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: مجسمه «رستم وسهراب» نیز اکنون مراحل ساخت را می گذراند و سه مجسمه «تهمینه»، «سیاوش» و«سام نریمان» نیز با اعلام فراخوان در مرحله طراحی هستند.

   ریاضی با بیان اینکه در کنار ساخت و نصب این مجسمه‌ها، ماکت شهر تاریخی توس نیز در حال ساخت است که پس از ساخت در جلوخان آرامگاه فردوسی نصب خواهد شد، گفت: برای ساخت 8 مجسمه 2 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 99 در نظر گرفته شده است و امیدواریم بتوانیم تا پایان دوره کاری شورای پنجم تمامی این مجسمه ها را درپیش خان آرامگاه فردوسی نصب کنیم.

   وی در پایان خاطرنشان کرد: در کنار این مجسمه‌ها، دو مجسمه با موضوع پهلوانی نیز از «احمد وفادار» و «محمد خادم» ساخته شده که در میادینی به نام‌های آنها نصب شده است.

   تعداد بازدید: 82
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 6713    بازدید کنندگان دیروز: 2136    کل بازدید ها : 6,215,737
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد