• یکشنبه،10 اسفند 1399
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 297
   کد: 150762
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

   از شورای شهر تا شهر شورایی

   نخستین نشست هم‌اندیشی «فضیلت شنیدن» با حضور جمعی از اعضای شورا و فعالان اجتماعی سطح شهر برگزار شد.
   از شورای شهر تا شهر شورایی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، نخستین نشست هم‌آندیشی «فضیلت شنیدن» شب گذشته با حضور رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و همچنین فرهیختگان، مسئولان و نمایندگان تشکل‌ها و سازمان های مردم نهاد مشهد برگزار شد.
   مهدی شریفی، مشاور عالی و رئیس حوزه ریاست شورا، در ابتدای این نشست اظهارکرد: شورای اسلامی شهر مشهد «شنیدن» و «پاسخگویی» را به مثابه دو وظیفه بنیادین لازمه پیشبرد هرجه بهتر سیاست‌ها و برنامه های خود می‌داند؛ بدین منظور، درنظر گرفته تا طرحی را ذیل عنوان «فضیلت شنیدن» را به مرحله اجرا بگذارد.
   وی با اشاره به اینکه این طرح با استقبال تمامی اعضای شورا روبرو شد، گفت: با اجرای این طرح پیش‌بینی می‌شود گامی موثر در جهت مشارکت فعالانه شهروندان مشهدی در خصوص حل مسائل شهر برداشته شود.
   شریفی در ادامه تصریح کرد: جلسات طرح «فضیلت شنیدن» به صورت هفتگی و دوشنبه‌ها برگزار خواهد شد و اعضای شورا در حیطه هایی که ارتباط بیشتری دارند و تخصص آنهاست، نقش آفرینی می‌نمایند؛ تمامی 15 عضو در خدمت مردم و تشکل‌ها خواهند بود.
   وی با بیان اینکه جلسات این طرح در دو بخش مردمی و تخصصی برگزار می‌شود، گفت: جلسات مردمی در شورای اجتماعی محلات طراحی شده که اعضای شورای شهر نیز در آنها حضور پیدا خواهند کرد و جلسات تخصصی هم با حضور تشکل‌ها و سمن‌ها برگزار می‌شود.
   در ادامه این نشست، فرهیختگان، مسئولان و نمایندگان تشکل‌ها و سمن‎ها به بیان مسائلی پیرامون شهر و مدیریت شهری پرداختند و ضمن نقد و تمجید برخی اقدامات شورای پنجم، راهکارهای مناسبی نیز برای خدمت‌رسانی بهتر و مطلوب تر به شهروندان ارائه نمودند.
   پس از شنیدن سخنان میهمانان حاضر در جلسه، اعضای شورای شهر مشهد به ایراد سخنانی پرداختند.
   حمایت از برپایی نشست هایی از این دست و تداوم آنها، نکته‌ای بود که تمامی اعضای شورا در سخنان خود به آن اشاره کردند و به اتفاق بر پیگیری مسائل مطروحه در این جلسه تاکید داشتند.

   تعداد بازدید: 297
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1986    بازدید کنندگان دیروز: 1853    کل بازدید ها : 6,334,725
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد