• یکشنبه،10 اسفند 1399
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 230
   کد: 152855
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
   نایب رئیس شورای شهر مشهد در نشست فضیلت شنیدن با روحانیون و ائمه جماعات مطرح کرد؛

   «نگاه جامع و مانع» نیاز اداره بهتر شهر

   نایب رئیس شورای شهر مشهد در نشست فضیلت شنیدن با روحانیون و ائمه جماعات گفت: اداره بهتر شهر نیازمند داشتن نگاهی جامع و مانع است و پاسخ همه جانبه به مسائل مختلف رضایت جامعه را به ارمغان می‌آورد.
   «نگاه جامع و مانع» نیاز اداره بهتر شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده در سلسله نشست های فضیلت شنیدن که با حضور روحانیون و ائمه جماعات شوراهای اجتماعی محلات برگزار شد، اظهارکرد: روحانیون بخش عظیمی از جامعه را نمایندگی می‌کنند و در فضاهای مختلف همچون مساجد و غیره با ایشان در ارتباط هستند.

   وی با بیان اینکه «فضیلت شنیدن» فرصت مغتنمی است که به ابتکار شورای پنجم شهر مشهد بوجود آمده است، گفت: اعضای شورا برای دغدغه‌ها و نگرانی های اقشار مختلف جامعه احترام قائل است و معتقدیم با همفکری و تعامل مثبت می‌توانیم راه حل های مثبت و جذاب‌تر و جدیدتری برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان خود و مردم عزیز خود پیدا کنیم.

   موحدی‌زاده با اشاره صحبت های مطرح شده توسط روحانیون حاضر در جلسه که به موضوع هویت مذهبی شهر اختصاص داشت، گفت: شورای پنجم بر این باور بوده که فلسفه وجودی شهر مشهد، مضجع منور امام رضا(ع) است.

   وی با بیان اینکه برای اداره بهتر شهر مشهد باید نگاه جامع و مانعی داشته باشیم، تصریح کرد: علاوه بر 30 میلیون زائری که هرساله به مشهد سفر می‌کنند، 3.5 میلیون نفر نیز در این شهر سکونت دارند و باید به نیازهای اقتصادی، فرهنگی، تفریحی و اجتماعی ایشان پاسخ دهیم؛ پاسخ همه جانبه ما میتواند رضایت مردم را به ارمغان آورد و توان اجرایی و توان مدیریت شهری مسئولان جمهوری اسلامی در شهر مشهد را اثبات کند.

   نایب رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: نگاه شورای پنجم نگاهی چندوجهی است؛ اصل و پایه هویت مشهد، هویت مذهبی است ولی در اسلام نیز تفریحات سالمی تعریف شده و نیازهای مختلف مردم باید پاسخ داده شود؛ اگر به شکل سالم نیازهای جامعه را پاسخ ندهیم، جامعه در جستجوی مسیرهای ناسالم قدم خواهد گذاشت و زیر پوست شهر حرکاتی صورت می‌گیرد که مورد غفلت مسئولان واقع خواهد شد.

   موحدی‌زاده با تاکید بر اینکه در جهت افزایش ضریب ماندگاری زائر باید تلاش شود، گفت: مشهدمقدس دارای چندین بخش است؛ از یک بعد تجاری است چرا که بسیاری از کشورهای همسایه و آسیای میانه با این شهر مبادلات تجاری دارند؛ از سوی دیگر مشهد بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناخته می‌شود و باید در حد و اندازه یک پایتخت فرهنگی ظاهر شویم.

   وی افزود: وقتی مسافران خارجی وارد مشهد می‌شوند باید این اخلاق و معنویت و جاذبه ها را ببنند و با خاطره ای خوش شهر را ترک کنند؛ پس ما موظفیم به نیازهای مردم چندبعدی فکر کنیم.

   موحدی‌زاده با بیان اینکه اگر موضوعات را تک بعدی نگاه کنیم، بدون شک صحنه را در دراز مدت صحنه از دست خواهیم داد، اظهارکرد: همه مردم را نمیتوان در مسیر مشخص و محدودی حرکت دهیم و تابع خود کنیم.

   نایب رئیس شورای شهر مشهد در ادامه با اشاره به بحث موسیقی گفت: موسیقی که سابقه 40 ساله در کشور دارد را نمیتوان از مردم دریغ کرد و باید در چارچوب ضوابط آن را دنبال کنیم؛ جوانان را باید نسبت به آینده امیدوار کرد و آنها را باورمند کنیم که جمهوری اسلامی میتواند زندگی بهتری برای ایشان بسازد. 

   تعداد بازدید: 230
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2084    بازدید کنندگان دیروز: 1853    کل بازدید ها : 6,334,823
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد