• یکشنبه،10 اسفند 1399
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 222
   کد: 174450
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
   در گپ و گفت 2 ساعته اعضای شورای شهر با فعالان تشکل های دانشجویی دانشگاه های مشهد مطرح شد؛

   از نقد عملکرد 19 ماهه مدیریت شهری تا تقدیر از شنیدن صدای همه مردم

   پانزدهمین نشست فضیلت شنیدن شب گذشته به میزبانی اعضای شورای شهر و با حضور فعالان تشکل های دانشجویی دانشگاه های شهر مشهد برگزار شد.
   از نقد عملکرد 19 ماهه مدیریت شهری تا تقدیر از شنیدن صدای همه مردم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، پانزدهمین نشست فضیلت شنیدن شب گذشته به میزبانی اعضای شورای شهر و با حضور فعالان تشکل های دانشجویی دانشگاه های شهر مشهد برگزار شد.

   در ابتدای این جلسه نمایندگان تشکل های دانشجویی به طرح سخنانی در قالب پیشنهاد و نقد فعالیت مدیریت شهری و شورای شهر مشهد پرداختند.

   جلسات فضیلت شنیدن، مصداق بارزی از متفاوت بودن شورای پنجم

   علی قدیری نخستین فردی که بود که به نمایندگی از سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی به بیان مطالب خود پرداخت و ضمن تشکر از تغییراتی که در سطح شهر مشهد ایجاد شده و همگان شاهد آن هستند، اظهارکرد: شورای پنجم با دیگر شوراهای شهر مشهد تفاوت داشته و برگزاری جلسات فضیلت شنیدن یکی از مهمترین مصداق های بارز همین تفاوت است.

   وی در ادامه با اشاره به ارتباطات اعضای شورای شهر با بدنه دانشجویی و دانشگاه های مختلف مشهد، گفت: با توجه به حضور چندین استاد و عضو هیئت علمی در میان اعضای شورا، این ارتباط تعمیق شود و به تمامی تشکل های دانشجویی تسری پیدا کند.

   جلسات فضیلت شنیدن استمرار داشته باشد

   سهرابی دیگر سخنرانی بود که از طرف بسیج دانشگاه پیام نور به بیان مطالبی پرداخت و تصریح کرد: بسیار خرسندیم که برای نخستین مرتبه با اعضای شورای شهر مشهد جلسه مشترکی برگزار شده است؛ گرچه این نشست میتوانست خیلی زودتر از موعد کنونی برپا شود.

   وی با بیان اینکه امیدواریم شاهد تداوم و ادامه‌دار بودن برگزاری جلسات این چنینی باشیم، افزود: جلسه های فضیلت شنیدن نباید صرفا به برگزاری جلسه خلاصه شود و در پایان بتوان خروجی مطلوبی به دست دهد.
   سهرابی در بخش دیگری با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از دانشجویان توانمند در عرصه مدیریت شهری، گفت: اقدامات قابل توجه و ارزنده‌ای در حوزه عمرانی شهر شاهدیم که بخشی از آن در مناطق کم‌برخوردار مشهد انجام شده و جای تقدیر و تشکر دارد.

   دانشجویان، نیازمند تسهیلاتی ویژه استفاده از حمل و نقل عمومی

   در ادامه جلسه، نوذری به نمایندگی از انجمن صنفی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از زمان فعالیت شورای پنجم شهر مشهد، امید و نشاط به شهر مشهد بازگشته است، اظهارکرد: در این شهر دانشجوهای زیادی حضور دارند که علاوه بر دانشجویان مشهدی، دانشجویانی نیز هرساله از سایر شهرها به این شهر مهاجرت می‌کنند لذا مدیریت شهری میتواند تسهیلاتی را برای تردد و رفت‌وآمد آنها درزمینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی پیش‌بینی و درنظر بگیرد.

   شورای پنجم چه اقدامی در جهت تغییر فضای شهری انجام داده است؟

   بزم آرا، دیگر دانشجویی بود که به نیابت از جامعه اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست سخنرانی داشت و با اشاره به گذشت حدود 18 ماه از فعالیت شورای پنجم شهر مشهد، گفت: لیست امید با شعار «آماده برای تغییر» وارد عرصه انتخاباتی شد و چه خوب است که گزارش مفصلی از اقدامات خود را ارائه دهد که نشان دهنده ایجاد تغییر در شهر مشهد باشد؛ اقداماتی که دیگران قادر به اجرای آنها نبوده‌اند.

   وی در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد: در زمان فعالیت شورای پنجم شهر مشهد، شاهد حذف و یا جابجایی چندین المان شهری که نماد هویت شهر تلقی می‌شدند بوده‎‌ایم، خوب است که علت این اقدام را بدانیم.

   تعامل و همکاری مدیریت شهری با تشکل های دانشجویی افزایش یابد

   حسینی، نماینده شورای صنفی دانشگاه فردوسی نیز در این جلسه گفت: بسیار خرسندیم که مسئولین متوجه شده‌اند، شنیدن و پاسخگویی به مطالبات و سوالات مردم یک فضیلت است؛ از شورای شهر مشهد که چنین عنوانی را برای این جلسات انتخاب کرده، تقدیر می‎‌نمایم و همین نامگذاری میل و رغبت خاصی را برای همگان ایجاد می‌کند چراکه روزنه هایی از امید را زنده کرده است.

   وی در ادامه به درنظر گرفتن تخفیف های دانشجویی برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی شهری اشاره کرد و افزود: در دانشگاه فردوسی و سایر دانشگاه‌ها افرادی هستند که به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های رفت‌وآمد احتمال ترک تحصیل آنها وجود دارد و علت اصرار دانشجویان برای اجرای این طرح، چنین عواملی نیز میتواند باشد.
   حسینی همچنین خاطرنشان کرد: شورای شهر و شهرداری باید با تمامی تشکل های دانشگاهی تعامل و همکاری داشته باشد و از آنها بهره ببرد.

   مناطق کم‌برخوردار شهر، نیازمند برنامه جامع فرهنگی هستند

   نوآبادی، دیگر فردی بود که به نمایندگی از انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه فردوسی به طرح مطالب خود پرداخت و اظهارکرد: شورای پنجم با سیاستگذاری های خود گام های خوبی در جهت اصلاح شرایط اجتماعی و فرهنگی شهر برداشته که آثار آن را شاهدیم.

   وی در ادامه با بیان اینکه برنامه جامع فرهنگی ویژه مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر مشهد وجود ندارد، گفت: شهرداری از ظرفیت های بسیار خوبی در این زمینه، همچون فرهنگسراها و ...، برخوردار است ولی در دوره جدید آنگونه که شایسته است از این ظرفیت های استفاده و بهره‎‌برداری نشده و بیشتر فعالیت های فرهنگی به مناسبت های ملی و مذهبی محدود شده است.

   خط 2 قطارشهری مشهد در شورای چهارم 85 درصد پیشرفت داشته است!

   عامری، عضو بسیج دانشگاه آزاد مشهد در این جلسه با بیان اینکه شهرداری مشهد صحبتی داشته‌اند مبنی بر اینکه ورود به حوزه های فرهنگی وظیفه شهرداری نیست، گفت: از شورای شهر خواستاریم تا وظیفه شهرداری بعنوان یک سازمان برای برندسازی مشهد بعنوان پایتخت معنوی جهان اسلام را تبیین کند.

   وی افزود: شورای شهر و شهرداری مشهد بدنبال تغییر پارادایم حاکم بر شهر است و این تغییر از طرقی چون، برگزاری رویدادهایی مثل خیابان غذا و بزرگداشت فردوسی، فضاسازی شهری و ... در حال پیگیری است.

   عامری خاطرنشان کرد: اقدامات این چنینی مشهد را در مقابل فضای دوگانه قرار میدهد و دوقطبی امام‌رضا(ع) و فردوسی ایجاد می‌کند.

   وی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری مشهد در دوره جدید آنطور که شایسته است به موضوع قطارشهری اعتقادی ندارند، گفت: 85 درصد پیشرفت قطارشهری در خط 2 در زمان شورای چهارم محقق شده و پس از گذشت 2 سال هنوز 15 درصد باقی مانده به بهره‌برداری نرسیده است.

   نماینده بسیج دانشگاه آزاد مشهد همچنین مدعی شد که طبق اعلام سازمان بازرسی کل کشور تاکنون بیش از 850 نفر نیروی غیرتخصصی وارد شهرداری شده‌ و یکسری از نیروهای تخصصی نیز بنا به دلایل سیاسی حذف شده‌اند.

   امام‌رضا(ع)، متعلق به همه است و نه عده‌ای خاص در مشهد

   علی نعیمی نیز به نمایندگی از کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه با بیان اینکه مشهد، شهری برای مردم همه دنیاست، تصریح کرد: همین امر تاکیدی است تا شهر مشهد را برای همگان آماده‌سازی کنیم و رنگ و بویی اینچنینی داشته باشد.

   وی افزود: بهترین و مناسبترین اقدام در این زمینه، توجه ویژه به حوزه فرهنگی است و مشهد را باید شهری برای همگان ترسیم کنیم.

   رحیمی همچنین تاکید کرد: حرم مطهر امام‌رضا(ع)، محلی امن و ماوای مردم همه جهان است و نه عده‌ای خاص در شهر مشهد.

   پروژه مشترک میان مدیریت شهری و تشکل های دانشجویی تعریف شود

   عباسی از بسیج دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، اظهارکرد: این رویداد را میتوانستیم زودتر شاهد باشیم ولی در نهایت اقدام بسیار خوبی بوده که شاهد آن هستیم.

   وی در ادامه با اشاره به همین توجه به پیوست فرهنگی برای پروژه ها و طرح های شهری، گفت: مردم مشهد با فرهنگترین مردم ایران زمین هستند و نیاز به فرهنگ وارداتی برای این شهر نداریم؛ این فرهنگ را باید به تمامی مردم ایران زمین معرفی کنیم.

   عباسی همچنین از شورای شهر و شهرداری خواست تا اقدامات خود برای شناساندن فرهنگ مردم مشهد به سایر شهرها را تبیین کنند و همچنین علت های حذف نمایشگاه مشهد دوستداشتنی را با وجود هزینه های سنگین چه بود؟

   وی در بخش دیگری با بیان اینکه بودجه عمرانی 5 کلانشهر کشور با بودجه عمرانی یکسال کشور برابری می‌کند، گفت: با استفاده درست و صحیح از این منابع میتوان تحول شگرفی در کشور ایجاد کرد.

   عباسی خاطرنشان کرد: متاسفانه ساختارهای مالی منظم و شفاف نداریم و نبود برنامه های طولانی مدت نیز مزید بر علت شده است تا این تحول محقق نشود.

   وی همچنین افزود: مدیریت شهری مشهد تاکنون موفق نبوده با تشکل های دانشجویی و نخبگانی پروژه مشترک تعریف کنید که این امر ضعف بزرگی محسوب می‌شود.

   مشهد متعلق به همه شهروندان است

   رزاقی از طرف انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی، آخرین نماینده تشکل های دانشجویی در این جلسه بود که مطالبی مطرح کرد و گفت: مشهد شهری متعلق به همه شهروندان، فارغ از جنسیت، مذهب و طبقه اجتماعی است و لذا از شورای شهر انتظار داریم که با سیاستگذاری های خود موجب ارتقاء کیفیت زندگی در این شهر شوند.

   رزاقی خاطرنشان کرد: از شورای شهر مشهد انتظار داشتیم حوزه عمومی به منظور صحبت کردن با مردم فارغ از فضاهای سیاسی ایجاد کند و تعامل عمیق تری با مردم داشته باشد.

   وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر باید تبیین کنند که چه میزان در تحقق حقوق شهروندی و شفافیت موفق بوده‌اند، خاطرنشان کرد: بدون شک مدیریت شهری در دوره پنجم دستاوردهای بسیاری داشته و نباید با آن را با سطح منفی دوره گذشته مقایسه کنیم چراکه حداقل‌ها را تامین کرده ولی در مقایسه با آرمان‌ها و سطح مطلوب فاصله داریم.

   رزاقی خاطرنشان کرد: شورای پنجم قرار بود درآمدهای خود را بر مبنای تراکم فروشی قرار ندهد ولی هنوز شاهد این اتفاق هستیم.

   وی در ادامه به حوزه حمل و نقل هم پرداخت و گفت: تورم موجود در کشور برهمگان واضح است ولی با توجه به عدم تغییر بهای حامل های انرژی، بالابردن هزینه‌ها میتوانست اجرایی نشود؛ افزایش هزینه‌ها بهترین راه نیست.

   رزاقی گفت: از اعضای شورای پنجم شهر مشهد انتظار داشتیم در مقابل تندروها و زیاده‌خواهی آنها واکنش نشان دهد و عقب نشینی نکند ولی اکنون شاهدیم که در مقابل چند عضو شورای چهارم و چند کانال تلگرامی از برخی مواضع خود پا پس کشیده است.

   خط BRT 3 را قطعا اجرایی خواهیم کرد/ بازپرداخت ال.سی های واگن های قطارشهری بعهده شورای پنجم است

   مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد به تشریح برخی از مسائل مطرح شده در حوزه حمل‎ونقل و ترافیک شهر مشهد پرداخت و اظهارکرد: تخفیفات دانشجویی برای استفاده از حمل و نقل عمومی سال گذشته در کمیسیون مطرح شد و به تصویب هم رسید ولی این موضوع شامل دانش‌‎آموزان و طلاب و ... نیز میشد لذا بودجه عظیمی را می‌طلبید که باید پیش‌بینی شود.

   بهاروند گفت: با این وجود، تلاش خواهیم کرد تا بحث تخفیف‌ها حتی به صورت درصدی از جامعه هدف اجرایی شود.

   وی در ادامه به موضوع قطارشهری مشهد پرداخت و در پاسخ به دانشجویی که مدعی شد شورای پنجم توجه و اعتقادی به قطارشهری ندارد، تصریح کرد: خط 2 که در شورای چهارم به بهره‌برداری رسید، روزانه 1200 نفر را جابجا می‌کرد و لذا این افتتاح را اقدامی شتاب‌زده و حرکتی انتخاباتی می‌دانیم چراکه حتی سیستم های تامین کننده امنیت جان مسافران را نداشت.

   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: همزمان با رفع این نواقص، خط 2 به میدان شریعتی متصل شد و در حال حاضر در روزهای عادی، 35 هزارنفر را جابجا می‌کند.

   بهاروند افزود: عملیات حفاری خط 3 نیز در حال اجرا بوده و 2 دستگاه تی.بی.ام در دو جبهه فعال هستند.

   وی همچنین خاطرنشان کرد: بحث خرید 100 واگن مترو در دوره قبل مطرح شده بود که یک ال‌سی سال 95 باز شده بود و ال.سی دیگری نیز در سال 96 و در زمان فعالیت شورای پنجم؛ باید توجه داشت که بازپرداخت آنها از اواخر امسال آغاز می‌شود که بعهده شورای پنجم است.

   بهاروند در ادامه به خط 3 بی.آر.تی پرداخت و با بیان اینکه تمامی مصوبات کشوری، استانی و شهری را دریافت کرده لذا شهرداری مکلف به اجرای آن است، گفت: براساس برآوردها، روزانه 150 هزارنفر، پس از تکمیل این خط، در شهر تردد خواهند کرد.

   وی افزود: اجرای این طرح به دلیل مسائلی با توقف چندماهه روبرو شد ولی قطعا آن را ادامه میدهیم.
   الیت دیگر موضوع طرح شده از سوی دانشجویان که بهاروند در این باره تصریح کرد: با برچیده شدن الیت مخالفم چراکه نبود الیت عدالت اجتماعی را برهم می‌زند.

   رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد اظهارکرد: ساماندهی پارک های حاشیه‌ای امری روشن و ضروری است چراکه در غیراینصورت جای پارکی در شهر وجود نخواهد داشت.

   فضای دوقطبی حاکم بر برخی تفکرات باید اصلاح شود

   سید محسن حسینی پویا، رئیس کمیسیون حقوقی نیز در ادامه اظهارکرد: برخی معتقدند شورای شهر و شهرداری با فضاسازی های شهری به سمت قداست زدایی است که این دیدگاه به هیچ وجه قابل قبول نبوده و یک توهم است.

   وی گفت: چگونه ممکن است شورایی که بیشترین تعداد ایثارگر و جانباز را دارد و مزین به عنوان خانواده شهداست بدنبال چنین موضوعاتی برود؟

   حسینی پویا با تاکید بر اینکه شورای پنجم شهر مشهد بر این باور است که مشهد، شهر همه است، خاطرنشان کرد: مشهدمقدس علاوه‌بر اینکه امام‌رضا(ع) و خانواده شهدا را داراست، کارآفرینانی را هم دربر میگیرد که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، جهادگر هستند و باید آنها را به مردم معرفی کرد.

   وی افزود: در گذشته نگاهی دوقطبی بر مشهد حاکم بوده که یکطرف را امام رضا(ع) و طرف دیگر را فردوسی میدانسته است؛ هنوز هم این تصور غلط در فکر بعضی از دوستان وجود دارد و باید آن را برطرف کنیم.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: امام‌رضا(ع)، فردوسی، شهید حججی و کارآفرینان تقابلی بایکدیگر ندارند و همه آنها متعلق به مردم هستند.

   حسینی پویا خاطرنشان کرد: مشهد را باید به یک شهر دوستداشتنی واقعی تبدیل کنیم و هویت آن را تقویت نماییم تا مشهدی‌ها به مشهدی بودن خود افتخار کنند.

   وی درخصوص اقدامات کمیسیون حقوقی در زمینه حقوق شهرنشینی گفت: اگر بدنبال شهری انسان محور هستیم، باید گفتمان انسان محوری در مردم ترویج دهیم و به جریان بیفتد؛ لذا به منظور شکلگیری این گفتمان باید مردم بواسطه اقداماتی همچون اکران بخش هایی از حقوق شهروندی روی ببلوردهای سطح شهر، با حداقل حقوق خود آشنا شوند.

   حسینی پویا اظهارکرد: علاوه بر این اقدامات به صورت اجرایی هم پیگیر موضوعات مرتبط بوده‌ایم و سال گذشته 4 مصوبه برای بحث شفافیت داشتیم که منجر به ایجاد سامانه هایی همچون سامانه فاش شد تا شهرداری به اتاق شیشه‌ای تبدیل کند.

   وی همچنین در خصوص ادعای یکی از دانشجویان مبنی بر استخدام 850 نیرو در زمان شورای پنجم و مدیریت شهری جدید مشهد، گفت: این حرف را رد میکنیم و از تریبون های رسمی باید حرف های مستند ارائه دهیم.

   عقل سلیم، مشهد را متعلق به امام‌رضا(ع) می‌داند/ احیای توس، ولایی‌ترین اقدام ممکن از سوی شورای پنجم شهر مشهد

   سید مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس نیز ضمن تشکر از نقدها و پیشنهادات مطرح شده در این جلسه، اظهارکرد: شورای پنجم پیوسته بدنبال فضای تک قطبی در شهر بوده و تمایلی به فضای دوقطبی نداریم.

   ریاضی با بیان اینکه هویت مشهد مدیون امام‌رضا(ع) است، گفت: هیچ عقل سلیمی به غیر از این موضوع باورمند نیست و این شهر به امام مهربانی‌ها تعلق دارد.

   وی افزود: در نقطه‌ای که خورشید می‌تابد، هر استعدادی باید فرصت ظهور و بروز داشته باشد که ادبیات، فرهنگ، موسیقی و بزرگان و مفاخر ما از جمله فردوسی یکی از همین استعدادها هستند.

   رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس خاطرنشان کرد: فردوسی در پرتو همین خورشید رشد کرده و شاهدیم که آغازین بیت شاهنامه، برگرفته از احادیث و روایات است.

   ریاضی افزود: احیای توس سالانه 4.5 میلیون گردشگر را میتواند به شهر مشهد جلب کند؛ این حجم از گردشگر فرصت های بسیار خوبی برای شهر مشهد ایجاد خواهد کرد و نباید از چنین ظرفیتی غافل شویم.

   وی با بیان اینکه قرار نیست فردوسی مقابل امام رضا(ع) باشد بلکه گلی است که در مقابل این آفتاب باید دیده شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بیش از 20 سال قبل از عدم توجه به توس و آرامگاه فردوسی گلایه داشتند و خواستار توجه ویژه و جبران کمبودها شدند؛ شورای پنجم شهر مشهد ولایی‌ترین اقدام ممکن را انجام داده و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی را اجرایی می‌کند و به این امر مفتخریم.

   کاهش 20 درصدی اتکاء شهرداری به تراکم‌فروشی های مازاد

   محمدحسین ودیعی، عضو هیئت رئیسه و نایب رئیس کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه شورای شهر نیز با بیان اینکه هم‌اندیشی و بهره‌گیری از دیدگاه های مختلف یکی از تفاوت های اصلی شورای پنجم شهر مشهد با سایر ادوار است، اظهارکرد: ارتباط مدیریت شهری اعم از شورای شهر و شهرداری با دانشگاه‌ها همیشه یکی از دغدغه‌ها و راهبردهای مورد توجه در این دوره بوده که در چندین قالب آن را اجرایی و محقق کرده‌ایم ولی کماکان معتقدیم به سطح آرمانی و حد بهینه خود نرسیده است.

   وی افزود: در کمیسیون‌ها و کارگروه های تخصصی شورای شهر حداقل 3 استاد دانشگاه دعوت می‌شوند که این اساتید براساس شناخت و آگاهی که نسبت به آنها بوده انتخاب شده‌اند؛ همچنین جلسات متعددی با مدیران دانشگاه های مختلف شهر مشهد برگزار شده و مدیریت شهری پیوسته دست یاری خود را به سوی جامعه دانشگاهی و نخبگانی دراز کرده است.

   ودیعی خاطرنشان کرد: مبرهن شدن برخی از خروجی های این تعاملات ممکن است زمانبر باشد ولی تعدادی از آنها نمایان شده که بعنوان مثال میتوان به پروژه برج فناوری اشاره کرد که با همکاری دانشگاه فردوسی درحال پیگیری آن هستیم؛ مرکز نوآوری شهری نیز به منظور تعمیق ارتباط میان مدیریت شهری و دانشگاه‌ها و دانشجویان سال گذشته افتتاح شد.

   وی در ادامه به میدان کوثر و کارخانه کوکا سابق اشاره کرد و گفت: کاربری این میدان براساس کمیسیون ماده 5، فضای سبز و فرهنگی بوده که در این دوره با جدیت پیگیر ایجاد پارک و کارخانه نوآوری شهری هستیم؛ عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده و بعنوان یکی از طرح های فاخر شهری خواهد بود.

   نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در پاسخ به سوالی مبنی بر تشریح رویکرد شورای پنجم نسبت به توسعه عدالت‌محور و متوازن، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 850 میلیارد تومان در مناطق 3 و 4 و 5 و 6 شهرداری مشهد هزینه شد که این بودجه 3 برابر اعتبار محقق شده این منطقه‌ها بوده است.

   ودیعی درخصوص رویکرد شورای شهر نسبت به تراکم فروشی، اظهارکرد: یکی از اعتقادات ما بر این بوده که شهر نباید به فروش تراکم مازاد اداره شود و در همین راستا، 20 درصد از بودجه این حوزه را کاهش داده‌ایم.

   وی افزود: بدنبال کاهش وابستگی منابع مالی به تراکم فروشی بوده‌ایم ولی از سوی دیگر دولت به سمت تمرکزگرایی حرکت کرده و کدهای درآمدی پایدار شهرداری‌ها را متمرکز می‌کند.
   عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهدمقدس در ادامه به حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: لیست امید با شعار مشخصی وارد عرصه انتخاباتی شد و بیشترین رای را درطول تاریخ انتخابات شورای شهر به خود اختصاص داد و لذا مردم انتظار دارند این شعارها محقق شود.

   ودیعی با بیان اینکه هیچگاه بدنبال تقابل دوگانه و ایجاد دوگانگی در شهر مشهد نبوده و نیستیم، گفت: بیکاری جوانان، که خود بسترساز بسیاری از مسائل و معضلات اجتماعی و فرهنگی است، جزو اصلی ترین مشکلات امروز ماست و یکی از اصلی‌ترین اقداماتی که می‌تواند به رفع این معضل کمک کند، حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری در شهر است.

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: بواسطه فعالیت یکی از همین پروژه های سرمایه‌گذاری که در این دوره از شورای شهر فعالیت خود را آغاز کرده، بیش از 1000 نفر از جوانان و سرپرستان خانوار مشهدی صاحب شغل شده‌اند.
    

   تعداد بازدید: 222
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2117    بازدید کنندگان دیروز: 1853    کل بازدید ها : 6,334,856
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد